56’ncı Geleneksel Divriği Pilav ve Kültür Şenliği Yapıldı

56’ncı Geleneksel Divriği Pilav ve Kültür Şenliği Yapıldı

56’ncı Geleneksel Divriği Pilav ve Kültür Şenliği Yapıldı

Yenimahalle Belediyesi’nin katkılarıyla Ankara Divriği Kültür Derneği tarafından düzenlenen 56’ncı Geleneksel Divriği Pilav ve Kültür Şenliği, Yakacık mesire alanında yoğun kalabalıkla kutlandı.

Birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Yakacık Mesire alanı Geleneksel Divriği Pilav ve Kültür Şenliğine de ev sahipliği yaptı. Katılımın hayli yüksek olduğu günde Divriğililer gönüllerince eğlenip, türküler söyleyip, halaylar çekti. Şenlikte Caner Gülsüm, Emrah Metin, Erdal Beyazgül, Soner Ergül, Grup Mihman gibi ses sanatçıları yer alırken, Çankaya Belediyesi Hoytur Halk Dansları Ekibi ve Batıkent Pir Sultan Cem Evi Semah Ekibi de gösteri düzenledi. Ayrıca şenliğe Yenimahalle Belediyesi, Çankaya Belediyesi, Özgür Radyo gibi bir çok isim de sponsor oldu.

CHP’li VEKİLLER KATILDI

Ankara’da yaşayan Divriğililerin üst düzeyde katılım gösterdiği Divriği Pilav ve Kültür Şenliği’ne CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar gibi isimler ve birçok STK temsilcileri de katıldı.

Galeriye Gitmek İçin Buraya Tıklayın

Close