CHP'li Yılmaz "Namaz kılmayan hayvandır" diyen Mustafa Akşar'a tepki gösterdi

CHP'li Yılmaz "Namaz kılmayan hayvandır" diyen Mustafa Akşar'a tepki gösterdi

CHP’li Yılmaz “Namaz kılmayan hayvandır” diyen Mustafa Akşar’a tepki gösterdi

CHP’li Yılmaz, TRT’nin iftar programında söylediği “Namaz kılmayan hayvandır” sözleriyle tepki toplayan Mustafa Aşkar’ın bu kez de Bektaşilik’le ilgili açıklamalarına sert tepki gösterdi.

Yılmaz, “Kadınların arkasından Bektaşi gibi bakılmaz” diyen Mustafa Aşkar’a Hacı Bektaş-ı Veli’nin “Bizim nazarımızda, kadın erkek farkı yok. Noksanlık da, eksiklik de senin görüşlerinde” sözleriyle yanıt verdi.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, TRT’nin iftar programında söylediği “Namaz kılmayan hayvandır” sözleriyle büyük tepki toplayan Mustafa Aşkar’ın bu kez de Bektaşilik’le ilgili açıklamalarına sert tepki gösterdi. TRT’deki programda bu kez “Kadınların arkasından Bektaşi gibi bakılmaz” diyen Aşkar’a CHP’li Yılmaz, Hacı Bektaş-ı Veli’nin şu sözleriyle yanıt verdi: “Bizim nazarımızda, kadın erkek farkı yok. Noksanlık da, eksiklik de senin görüşlerinde.”

Yılmaz, Hacı Bektaş-ı Veli’nin bugün TRT’ye de hakim olan bu çağdışı, gerici zihniyete yıllar öncesinden gerekli cevabı verdiğini vurguladı. Gerici, ayrımcı, çağdışı zihniyetin kadına da, hayata da Bektaşilik gözüyle bakmayacağını bildiklerini ifade eden Yılmaz, “Bakmasını da beklemiyoruz. Biz hayata Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Mevlana’nın, Yunus’un ve Pir Sultan Abdal’ın gözüyle bakmaya devam edeceğiz” dedi.

CHP’li Yılmaz, Mustafa Aşkar’a Hacı Bektaş-ı Veli’nin şu dörtlüğüyle yanıt verdi:

“Erkek dişi sorulmaz, muhabbetin dilinde.

Hakk’ın yarattığı her şey, yerli yerinde.

Bizim nazarımızda, kadın erkek farkı yok.

Noksanlık da, eksiklik de senin görüşlerinde…”

Close