Adalet Yürüyüşü 10. gününde

Adalet Yürüyüşü 10. gününde

Adalet Yürüyüşü 10. gününde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü 10. gününde. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü’nün 10. gününe bugün  Köroğlu Tesisleri’nden başladı.

“TORUNLARIMIZ İÇİN ADALET İSTİYORUZ”

Adalet Yürüyüşü’nün en yaşlı katılımcıları kendilerini ifade etti. Tosyalı kadınlar: Torunlarımız için adalet istiyoruz.

 

ADALET YÜRÜYÜŞÜ TÜRKÜLERLE SÜRÜYOR

Adalet Yürüyüşü’nün 10. günü tüm coşkusuyla devam ediyor. CHP milletvekili Eren Erdem yürüyüşten bir video paylaştı:

AVUKATLAR ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NDE 

Yürüyüşe 10. gününde İstanbul Barosu’na bağlı avukatlar da cübbeleriyle katıldı.

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, dokuzuncu gününde de İstanbul’a doğru yürüyüşüne devam ediyor. Kılıçdaroğlu’nun yaptığı kısa açıklamanın ardından Adalet Yürüyüşü’nün 10. günü başladı.

Kılıçdaroğlu’na eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Kasım ayından bu yana  tutuklu bulunan Cumhuriyet gazetesi yazar, çizer ve yöneticilerinin eşleri de katıldı.

Bayramın birinci günü dolayısıyla kortej yarın (25 Haziran 2017) yürüyüşüne ara verecek; bayram namazı, civar köyde kılınacak. İkinci gün Abant Kavşağı’na kadar yürüyecek kortej, bayramın son gününde (27 Haziran 2017) Bolu Dağı’na çıkacak.

KILIÇDAROĞLU: GERGİNLİKLERDEN KURTULABİLECEĞİMİZ BİR TÜRKİYE UMUT EDİYORUM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Yürüyüşü’nün 10’uncu gününe başlamadan yaptığı açıklamada, “Bayramın memlekete huzur, barış, esenlik getirmesini istiyorum. Gerginliklerden Türkiye, çok acılar çekti çekiyoruz. Gerginliklerden de kurtulabileceğimiz bir Türkiye umut ediyorum. ‘Adalet Yürüyüşü’ bayrama ayrı bir anlam katacaktır” dedi.

Yürüyüş öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, bayram mesajı verdi. ‘Adalet Yürüyüşü’nün, bayrama ayrı bir anlam katacağını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Yürüyüşün 10’uncu günündeyiz. Yürüyüşümüze katılan gruplar, sanatçılar, sporcular, sade vatandaşlar hepsine yürekten teşekkür ediyorum. Bugün mübarek Ramazan’ın son günü dolayısıyla yarın bayram olacak. Tüm yurttaşlarımın bayramlarını kutluyorum. Bayramların, bizim için şöyle bir özelliği var. Özellikle dini bayramların, dini bayramlarda hep bir araya geliriz. Küskünlükleri sona erdiririz. Kardeşçe bir arada oluruz. Oturur sohbet ederiz. Sabah oturur kucaklaşırız. Dolayısıyla bayramın memlekete huzur, barış, esenlik getirmesini istiyorum. Gerginliklerden Türkiye, çok acılar çekti çekiyoruz. Gerginliklerden de kurtulabileceğimiz bir Türkiye umut ediyorum. Bu yürüyüşün adalet yürüyüşü olması bu açıdan da çok önemli. Bayrama ayrı bir anlam katacaktır adalet yürüyüşü. Buna da özellikle önem verdiğimi ifade etmek isterim. Gerilen, kutuplaşan söylemlerle bir Türkiye’den söz etmek hoşuma gitmiyor. Birlikte yaşayan, uygarca tartışan, bir araya gelebilen bir Türkiye hepimizin ortak özlemi. Bu yürüyüşün temel amacı da o”

“SİYASİ İDAMLAR HİÇBİR TOPLUMA YARAR GETİRMEZ”

Mısır’daki idamlara da değinen CHP lideri Kılıçdaroğlu, Mısırlı yöneticilere seslenerek, şunları söyledi: “Bu bayram ve Ramazan süresince beni derinden üzen bir başka olay daha var. Mısır’daki idamlar. Siyasi idamların hiçbir topluma, hiçbir yarar getirmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Özellikle Türkiye bunu yaşadı. Türkiye, bu konuda büyük acılar çekti. Bir dönem idam ettiğimiz siyasileri sonra andık, kucakladık; meydanlara, barajlara, yollara, okullara isimlerini verdik. Bir anlamda yaptığımız haksızlığı gidermek için; ama ölen geri dönmüyor. O nedenle Mısır’daki yöneticiler ve kardeş Mısır halkına seslenmek isterim. Yarın bayram ve dolayısıyla idamların topluma bir yarar getirmeyeceğini eğer görmek istiyorsanız dönüp, Türkiye’nin tarihine bakın. Biz, bu bayramların bütün İslam alemi için barış, kardeşlik ve huzur getirmesini isteriz. Bütün İslam dünyasında kan akıyor ve gözyaşı var”.

 

Close