Adalet Yürüyüşü 11. gününde

Adalet Yürüyüşü 11. gününde

Adalet Yürüyüşü 11. gününde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bayram namazını İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki amacıyla Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün bugünkü durağı olan Bolu’nun Karacaağaç Köyünde bulunan köy camisinde kıldı.

Namaz sonrası vatandaşlarla tek bayramlaşan Kılıçdaroğlu köylülerle birlikte kahvaltı yaptı ve çevre güvenliğini sağlayan askerlerle bayramlaştı.

Daha sonra yürüyüşün 11. gününde kameraların karşısına gelen Kılıçdaroğlu, ‘bozkurt işareti’ yapmasına yönelik MHP lideri Bahçeli’nin eleştirisine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu “Benim yaptığım her hareket samimidir emin olun” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin satır başları şöyle:

Açıklamasına rahatsızlık geçiren Erdoğan’a geçmiş olsun dileğinde bulunarak başlayan Kılıçdaroğlu, “Kaç adım attığımı bugüne kadar bilmiyorum. Yolun üçte birine geldik. Üçte ikisine henüz var. Şöyle bir düşünce var, gerçekten Kılıçdaroğlu yürüyor mu diye? Her santimini, Ankara- İstanbul yolunu yürüyerek götüreceğim. Arabaya binmek yok. Her santimini yürüdüğünüz zaman hedeflediğiniz, düşündüğünüz adaletin gerçekleştiğine inanıyoruz. Siz gösteriş için bunu yapmıyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

Yürüyüşü sırasında yaptığı bozkurt işaretine ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Bozkurt işareti samimiyse başımın üzerinde yeri var. Yok, ülkücü camiayı kandıracağını zannediyorsa kendi kanıyor farkında değil” açıklamasına ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, “Benim yaptığım her hareket emin olun samimi. İçten pazarlıklı bir adam değilim. Hayatım boyunca da olmadım. Eksiğim olabilir, yanlışım olabilir ama ben bayram sabahı böyle ikircikli bir tavır içine girmek istemem. Eğer bozkurt işareti yapan birisi beni destekliyorsa benim de onu desteklemem lazım. Alkışlamam lazım. Hiçbir zaman tabii siyasette olabilir, eleştirebilirler. Eleştirinin de belli bir düzeyde olması lazım. Bir ahlaki zemininin olması lazım.” dedi.

“AÇLIK GREVİNİ SONLANDIRMALARINI RİCA EDİYORUM”

Açlık grevindeki tutuklu kamu emekçileri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, “Biliyorsunuz şu an hapiste olan iki değerli öğretmen var ve açlık grevinde olan. Buradan o iki değerli arkadaşa seslenmek isterim. Lütfen açlık grevini bırakın. Toplumun büyük bir kısmı aslında sizi destekliyor. Siz sadece ve sadece uğradığınız haksızlığın giderilmesini istiyorsunuz, biz de destekliyoruz. Sorgusuz, sualsiz. Görevine son verilen yüz bini aşkın kişi var. Bazı işlemler doğru, bazı işlemler yanlış işlemler olabilir. Diyorlar ya; at izi, iti izine karıştı diye. Umuyorum kısa süre içerisinde sizin haksızlığınız giderilmiş olabilir. Dolayısıyla bu iki arkadaşımızın açlık grevini sonlandırmasını rica ediyorum. Hayatınızı karartmayın, rica ediyorum çok ağır bir görev üstlendiniz. Hayatınıza kıymayın.” ifadelerini kullandı.

Close