Adalet Yürüyüşü 15. gününde

Adalet Yürüyüşü 15. gününde

Adalet Yürüyüşü 15. gününde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Güvenpark’tan başlattığı adalet yürüyüşü 15. gününde.

Kılıçdaroğlu’na yürüyüşte bugün, sanatçı Bedri Baykam, oyuncu Orhan Alkaya, Bando Sol, İzmir Barosu’na bağlı avukatlar ve Tokatlı şehit yakınları eşlik ediyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Güvenpark’tan başlattığı adalet yürüyüşünün 15. Gününde Düzce’de basın toplantısı düzenledi.

Kılıçdaroğlu’nun basın toplantısındaki konuşmasından satırbaşları şöyle:

‘BUGÜN ÇOK SICAK OLACAĞI İÇİN DİKKAT EDECEĞİZ’

“Bugün çok sıcak olacağı söyleniyor o nedenle biraz daha dikkatli olacağız. Şundan herkes emin olsun ister çok sıcak ister çok soğuk biz kararlıyız ve İstanbul’a adalet için yürüyeceğiz. Adalet hepimiz için geçerli herkes için geçerli. Sadece Türkiye’de geçerli değil tüm dünya için geçerli kavramdır. Biz bu kavram için, adalet için, toplumun vicdanı için yürüyoruz. Bu yürüyüşümüze gerçekten toplumun çok değişik kesimlerinden sempatiyle bakanlar var. Özellikle Anayasa referandumu sırasında evet oyu kullanan pek çok vatandaşımızda gerek şifahi olarak gerek mesaj olarak gerek telefonlarla bize sempatiyle baktıklarını bu yürüyüşe destek verdiklerini ifade ediyorlar. Onlara yürekten teşekkür ediyoruz.”

‘YÜRÜYÜŞE PARTİ KİMLİĞİ VERMEKTEN ÖTE…’

“Bu arada bizi yürekten üzen olaylar da var Türkiye’de hergün yeni şehit haberleri geliyor. Terörsüz bir Türkiye hepimizin ortak arzusudur. Terör kimden gelirse gelsin teröre karşı hepimizin namuslu bir şekilde tavır alması lazım. Ben her zaman şunu söyledim, ‘Siz terörü bitirmek için ne istiyorsunuz’ her istediklerini aldılar ama bitmiyor. Referandumda da ‘Evet’ oyu verin terör bitecek diye yeri göğü afişlerle donattılar. Şimdi terör bitsin diye evet oyu veren vatandaşlarımın vicdanına sesleniyorum; Artık kandırılıyorsunuz, bunu düşünün. Bunların terörü önleyecekleri yok, bitirecekleri yok. Biz kendi ülkemizde terörün olmadığı adaletin olduğu, adaletin egemen olduğu bir ülkeyi yaratmak, bir ülkeyi inşa etmek istiyoruz. O nedenle biz bu yürüyüşe bir siyasal parti kimliği vermekten öte adalet isteyen 80 milyon adına yürüyoruz.”

‘BİZİ PROTESTO EDENLERE DE TEŞEKKÜRLER’

“Dolayısıyla bugün Düzce’den ayrılıyoruz. Dün Düzceli arkadaşlarıma, vatandaşlarıma yürekten teşekkür etmiştim. Bize sempatiyle bakan, bize el sallayan hatta arada bir rabia işareti yapıp bizi protesto eden ya da rabia işareti yaparak bizi protesto ettiğini düşünen bütün Düzceli kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum. Ben ne kadar adalet istiyorsam ki adaletin mantığında o da vardır, eşitliğin mantığında o da vardır, ben ne kadar adalet istiyorsam benim gibi düşünmeyen vatandaşın da adalet isteme ve düşüncesini özgürce açıklama imkanı var. O nedenle onlar bizi protesto ederken veya kötü sözler söylerken biz sadece ellerimizi yukarıya kaldırdık ve onları alkışladık. Alkışladığımız için de çok memnunuz, Düzceli kardeşlerime teşekkür ediyoruz. Olumsuz bir olay oldu o nedenle çok sayıda Düzceli geldiler özür dilediler. Biz o olayla Düzcelileri asla bir tutmadık.”

Kılıçdaroğlu, basın toplantısının ardından Düzce’nin Gümüşova ilçesinden yürüyüş başladı.

Close