Adalet Yürüyüşü 18. gününde

Adalet Yürüyüşü 18. gününde

Adalet Yürüyüşü 18. gününde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde, partinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ardından başlatılan Adalet Yürüyüşü’nde bugün 18. gün.

19.30 Kortej, toplamda 17 kilometrelik yürüyüşün ardından, Sapanca Gölü kenarı, Çobanlar mevkiindeki konaklama alanına vardı.

19.25 Bir grup taksici, ‘Bize de adalet lazım’ pankartıyla yürüyüşe destek verdi.

19.20 Adalet Yürüyüşü’nde ‘İstanbul: 110 kilometre’ tabelası görüldü.

19.06 Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından “Adaleti zayıflamış bir ülke asla güçlü olamaz. Bütün mücadelemiz, ülkemizde adaleti daim kılarak, gerçek demokrasiyi tesis etmek içindir!” mesajını paylaştı.

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HASTANEYE KALDIRILDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl rahatsızlandı. Bingöl ‘Adalet Yürüyüşü’nde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı

HAYIR MECLİSLERİ DE ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NDE

16 Nisan referandumu öncesinde birçok merkezde kurulan Hayır Meclisleri de Adalet Yürüyüşü’ne katıldı.

18.00 Adalet Yürüyüşü’nde Kocaeli il sınırı geçildi.

17.50 Kılıçdaroğlu, yolun bir kısmını görme engelli iki vatandaşla birlikte yürüdü

17.45 Adalet yürüyüşçüleri, yol kenarındaki bir grup kadının gerçekleştirdiği Rabia protestosunun yanından alkışlarla geçti.

ŞEVKET ÇORUH ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NDE

17.30 Sinema ve tiyatro oyuncusu Şevket Çoruh da yürüyüşe destek vermeye geldi. Yürüyüşün başlangıcında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Hasan Tatlı’nın kızı da bugün yürüyüşteydi. Kılıçdaroğlu, Tatlı’nın kızıyla bir süre el ele yürüdü. Ayrıca, dün 87 yaşına giren bir vatandaş da destek için yürüyüşe geldi.

17.25 Eski CHP İstanbul milletvekili ve Türk Halk Müziği’nin önemli isimlerinden Sebahat Akkiraz’da yürüyüşe katıldı.

17.18: Korteji, yol üzerinde CHP Mersin Gençlik Kolları’nın açtığı “Senin için de adalet kardeşim” yazılı pankart karşıladı.

17:10 Kılıçdaroğlu’nun yüzlerce metre uzanan kortejin önüne geçmesiyle birlikte yürüyüşün ikinci etabı başladı. Bu etapta yaklaşık 6.5 kilometre yol alınacak.

16:30 – En kalabalık günlerinden birini yaşayan ‘Adalet Yürüyüşü’, moladan çıkışa hazırlanıyor. Molanın uzaması ve kalabalıkla birlikte, kortejin ucu yürüyüş başlamadan mola alanından yüzlerce metre ileriye uzandı.

YÜRÜYÜŞ’TE OHAL DİLEKÇESİ

Adalet Yürüyüşü’nde OHAL sürecinde yaşanan haksızlıklara karşı Futbol sahası büyüklüğünde #OHALdilekçesi taşındı.

420 kilometrelik yürüyüşte bugüne dek yaklaşık 299 kilometre yol katedildi.

Yürüyüşte bugün 17 kilometre yol gidilecek. 3 etap olarak planlanan yürüyüş için 7 kilometre yol yüründü. Önceki günlere göre 1 saat erken başlayan yürüyüşte, uzun mola da öne çekildi. Kortej, yürüyüşüne 16.00’da devam edecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüş öncesi açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, “Yürüyüşe katılanlar her türlü provokasyona karşı duyarlılıklarını koruyorlar. Onlara teşekkür ediyorum. 2 Temmuz Sivas katliamında hayatını kaybeden yurttaşlarımızı rahmetle anıyorum. Onlar için de adalet arayışımız sürüyor.” dedi.

Kılıçdaroğlu adaletli bir yönetim istediklerini belirterek, “Adaletli bir devlet, adaletli bir toplum istiyoruz. Adaletin egemen olduğu, hepimizin rahatlıkla konuşabildiği, düşüncelerini ifade ettiği için hapse atılmadığı bir düzen istiyoruz. Bu açıdan umuyorum bizim Adalet Yürüyüşümüze ülkeyi yönetenler daha fazla kulak kabartmış olurlar. Bizi suçlamasınlar, bizi dinlesinler. Biz bu ülkenin insanlarıyız” dedi.

Adalet Yürüyüşü’ne Ankara Barosu’ndan avukatlar da katıldı. Avukatlar Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüyor.

Yüksek sıcaklık nedeniyle yürüyüş programında değişiklik yapıldı. Önceki günlere göre 1 saat erken başlayan yürüyüşte, uzun mola da öne çekildi. Kortej, yürüyüşüne 16.00’da devam edecek.

Sıcak hava nedeniyle program yeniden düzenlendi, yürüyüşçüler en uzun molada Sapanca Gölü’nün kenarında dinleniyor.

Close