Adalet Yürüyüşü 21. gününde

Adalet Yürüyüşü 21. gününde

Adalet Yürüyüşü 21. gününde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’li vekil Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlattığı Adalet Yürüyüşü bugün 21. gününde.

Yürüyüş korteji bugün 09.00 sularında Kocaeli Tüpraş yol ayrımında yürüyüşe başladı. Bugün 19 km yürünmesi planlanıyor.

21. gün etabının başında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu “Adaleti siyasetin emrine verirseniz Türkiye’nin başı beladan kurtulmaz. Adaleti siyasetin emrine verirseniz Türkiye’de demokrasi olmaz. İnsan hakları ihlalleri olur” dedi.

Polisin yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekerken, D-100 Karayolu girişinde arama noktası oluşturulması nedeniyle yol ulaşıma kapandı.Yürüyüşe katılanlar tek tek aranarak yürüyüşe katıldı. Özel Harekat polisleri de yürüyüş sırasında önlem olarak bulunurken, polis helikopter güzergah boyunca uçtu. Yürüyüşe eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin ve gaziler de katıldı.

Bugün yürüyüşe ayrıca usta oyuncu Mustafa Alabora ve ünlü rock grubu Redd’in üyeleri de katıldı.

CHP MYK’sı yürüyüşün ilk etabı bittikten sonra mola yerinde toplandı.

17.25 Adalet Yürüyüşü’nün 21. gününde kortejin önü konaklama alanına ulaştı. E5’ten ayrılarak Tavşancıl’a yönelen yürüyüşçüler gece burada konaklayacak.

17.10 Anons otobüsünün üzerine çıkan Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel, karşı şeritte yolculuk yapan vatandaşlarla konuşuyor. Trafikten şikayet eden bir vatandaşa “Valla karşısı bizim yüzümüzden değil” diyen Özel, korteji izlemek için yavaşlayan bir araca da “Aman dikkat” uyarısında bulundu.

16.30 Yol kenarlarından yürüyüşe destek devam ediyor. E5’in karşı şeridinde ise zaman zaman trafik sıkışıklığından korteji sorumlu tutan şoförler tepki gösteriyor.

16:04 – Yürüyüşe yol üzerinde kısa bir mola verildi. Yürüyüşçüler E5 kenarında dinleniyor.

15:52 – Adalet Yürüyüşü’nün başı Hereke’ye ulaştı. Kortejin arkası ise birkaç kilometre geriye kadar uzanıyor.

15:09 – Yürüyüş başladı.

14:40 – Yürüyüşün 2. etabının başlangıcı bir saat öne alındı. İlk olarak 16.00’da devam edeceği belirtilen yürüyüş 15.00’te devam edecek.

12:38 – Polisin yemek taşıyan aracı E5’e almaması sebebiyle öğle molasında alanda yemek dağıtımı yapılamadı. Görüşmelerin ardından araçların geçişine izin verilirken, kısa sürede yemek dağıtımına başlanacağı duyuruldu.

 

Close