Adalet Yürüyüşü 24. gününde

Adalet Yürüyüşü 24. gününde

Adalet Yürüyüşü 24. gününde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde yapılan Adalet Yürüyüşü’nde bugün 24. yani son gün.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın İstanbul Maltepe’de yapılacak mitingle ilgili, “Ben Dragos’tan miting alanına yalnız yürüyeceğim. O nedenle ‘ben de gidip genel başkanla yürüyeceğim’ diyen vatandaşlarıma şimdiden bir uyarı yapayım; beni Dragos’ta beklemeyin, Dragos’tan miting alanına kadar yalnız yürüyeceğim. Bu mitingi yaparken miting alanına bayrak dışında, adalet pankartı dışında ve Atatürk posteri dışında hiçbir şey istemiyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde Ankara’dan İstanbul’a gerçekleşen Adalet Yürüyüşü, 24. gününe Tuzla Belediye Stadı Mevkii’nden başladı.

Yürüyüşöncesinde basına açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, “Yürüyüşe başlarken 24. günde İstanbul’a gider miyiz, gitmez miyiz diye belli çevrelerde endişeler vardı. Ama kararlılığımız vardı, inancımız vardı. Rahat yürüdük. En azından kendi açımdan söylüyorum, rahat yürüdük ve 24. güne başlayan noktaya geldik” dedi.

“MİTİNG ALANINA YALNIZ YÜRÜYECEĞİM”

Kılıçdaroğlu, yarın Maltepe’de düzünlenecek mitinge ilişkin uyarıda da bulunurken, şunları kaydetti:

“Yarın mitingimiz olacak. Ben Dragos’tan miting alanına yalnız yürüyeceğim. O nedenle ‘ben de gidip genel başkanla yürüyeceğim’ diyen vatandaşlarıma şimdiden bir uyarı yapayım, beni Dragos’ta beklemeyin, Dragos’tan miting alanına kadar yalnız yürüyeceğim, eğer ilgi gösterirseniz tabi miting alanına gelin. Ben miting alanına 2.5-3 kilometrelik bir yürüyüşle geleceğim ve orada hep birlikte mitingimizi gerçekleştirmiş olacağız.

“BAYRAK, ADALET PANKARTI VE ATATÜRK POSTERİ DIŞINDA HİÇBİR ŞEY İSTEMİYORUM”

Bu mitingi yaparken miting alanına bayrak dışında, adalet pankartı dışında ve Atatürk posteri dışında hiçbir şey istemiyorum. Hiçbir şey. Altı oklu bayrak da istemiyoruz. Hep beraber adalet istiyoruz. Bayrağımız var. Bizim bayrağımız, milli bayrağımız, dolayısıyla o bayrağın altında hep birlikte yaşıyoruz, Atatürk ortak değerimiz ve Atatürk posteri olacak, onun dışında hiç kimsenin başka bir pankart getirmesi bir başka bayrak açmasını asla doğru bulmuyoruz. Bunu yapanları da provokatör olarak değerlendiriyoruz. O açıdan bütün arkadaşlarımı ve güvenlik güçlerinden istirhamım bu üçünün dışında başka bir pankartı alana sokmasınlar.”

BASIN MENSUPLARINA DA TEŞEKKÜR ETTİ

Kılıçdaroğlu, basın mensuplarına teşekkür ederken, “Bu süre içinde beni yalnız bırakmayan değerli basın mensuplarına da şükranlarımı sunuyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar, sizlerin de zor onlar yaşadığını biliyorum, özellikle kameraman arkadaşlar arka arkaya giderken arada bir kazalar yaptılar, umarım, onlar da ciddi bir yaralanma olmamıştır” dedi.

Yürüyüşün kitleyle birlikteki son gününde Selvi Kılıçdaroğlu da eşine eşlik ediyor. Kılıçdaroğlu’nun oğlu ve gelini de yürüyüş kortejinde.

Bugünkü yürüyüşüne Ben Gazeteciyim İnisiyatifi de “Gazetecilere özgürlük” ve “Adalet” talebiyle katılıyor.

T24’te yer alan habere göre anons otobüsünden yapılan duyuruya göre, Kılıçdaroğlu’na bugün 215 bin kişi eşlik etti. Katılımcıların sayısının gün sonuna kadar 300 bini aşmasının beklendiği kaydedildi.

Adalet Yürüyüşü’nün 24. gününde Kılıçdaroğlu’nun konaklayacağı alana ulaşıldı. Yürüyüş, Dragos’ta son buldu.

Yarın kortej 14.00’te Dragos’tan çıkacak. Kemal Kılıçdaroğlu ise saat 17 sularında kamp alanından ayrılarak Maltepe’deki miting alanına tek başına yürüyecek. Kılıçdaroğlu’nun alana varır varmaz sahneye çıkarak konuşma yapması planlanıyor.

 

Close