Adalet Yürüyüşü 4. gününde

Adalet Yürüyüşü 4. gününde

Adalet Yürüyüşü 4. gününde

Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Ankara Güvenpark’tan başlattığı Adalet Yürüyüşü 4. gününde devam ediyor.

4. gün yürüyüşüne başlamadan önce açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın yürüyüşü hedef alan sözlerine yanıt verdi:

“Neymiş yürüyormuşuz da akşam karavanda kalıyormuşuz. Vallahi benim karavanda altın klozet yok. Arzu ederse gelsin ben kendisini bir gün misafir edeceğim. Ben kendim toprakta kalacağım.

Bizi tahrik etmek istiyorlar. Tahriklere kapılmayacağız. Yargıyla bizi tehdit etmek istiyorlar. Efendim hakim savcı çağırırmış. Biz bu ülkede darbecilerin neler yaptığını çok iyi biliyoruz. 70’lerde 80’lerde 2017’lerde ne yaptılar hepsini çok iyi biliyoruz. Darbeciler tarihin kara sayfalarında, onlarla mücadele edenler de ak sayfalarında yer almıştır. ‘Bizim ülkemizde adalet var neden yürüyorsunuz’ diyemiyorlar. Bu sözlerin anlamı nedir; Acizlik ve zavallılık… 20 Temmuz darbecisine bir soru sormuştum. Her sözüme anında cevap veriyor ancak buna cevap vermedi. Basit ancak çok önemli bir soruydu. ‘Namus ve şeref kavramı sizin için ne hatırlatıyor, önemi nedir’ bir anlatın. Bu ana kadar bu soruma yanıt vermiş değil. Her firavunun bir Musa’sı vardır bunu asla unutmasın.”

Dördüncü gün yürüyüşü Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının ardından başladı.

Adalet Yürüyüşü, 4. gününe yağmurlu havayla başladı. Kitle, jandarma eşliğinde Kurtboğazı Baraj Gölü’nün yanından ilerledi.

Dün akşamki mola öncesinde polis sorumluluk bölgesinden çıkan kitle, yürüyüşe Jandarma eşliğinde devam ediyor.

CHP gençlik örgütlerinden katılımının arttığı gözlemlendi.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NDE 4. GÜN SONA ERDİ

‘Adalet Yürüyüşü’nün 4’üncü günü sonunda, Kızılcahamam Orman İşletme Şefliği yakınında oluşturulan kampın çevresinde yaklaşık 200 asker görev aldı. Kızılcahamam Orman İşletme Şefliği yakınında oluşturulan kampta yoğun güvenlik önlemleri alındı. Yolun sağ kısmında oluşturulan kampın çevresi, jandarma tarafından bariyerlerle çevrildi.

Kamp alanına girişte görev alan jandarma ekipleri, içeri girenleri tek tek aradı. Ayrıca kampın çevresindeki jandarma ekipleri, ellerinde silahla beklerken, çevrede bulunan araçların alt kısmında da arama yapıldı. Kamp çevresinde yaklaşık 200 askerin görev yaptığı öğrenildi.

GAZETECİ TEKELİOĞLU ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NDE 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşe bugün işsiz gazeteciler adına Tuluhan Tekelioğlu da katıldı. Gazeteci Tekelioğlu, adalet yazılı tişörtü meslektaşları adına Kemal Kılıçdaroğlu’na hediye etti.

 

Eski İstanbul Barosu Başkanı avukat Turgut Kazan da ‘Adalet Yürüyüşü’ne katıldı.

ZÜLFÜ LİVANELİ KILIÇDAROĞLU İLE YAĞMUR ALTINDA YÜRÜDÜ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü’ devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşüne destek olmak için gelen ünlü sanatçı Zülfü Livaneli de yağmur altında yürüdü

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

Close