Adalet Yürüyüşü 7. gününde

Adalet Yürüyüşü 7. gününde

Adalet Yürüyüşü 7. gününde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’li milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet Yürüyüşü 7. gününe ulaştı.

Yürüyüş bugün Ankara-Bolu il sınırında Yayla Mokamp Tesisleri’nden başladı. CHP MYK toplantısı bugün yürüyüş güzergahı üzerinde yapıldı.

Yürüyüşe bugün usta tiyatro oyuncusu Genco Erkal ve Emre Kongar da katıldı.

Yürüyüşün 7. gününe, Manisa’nın Soma İlçesi’nde, 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden maden işçilerinin yakınları da katıldı. İşçi yakınları, başlarına taktığı sarı baretlerle yürüdü.

Korteje Gezi eylemleri sırasında hayatını kaybedenlerin yakınları da katıldı. T24’ün haberine göre Mehmet Ayvalıtaş‘ın babası Ali Ayvalıtaş, “Ben oğlumu kaybettim. Dört senedir adalet buamadık. Gerekirse ben de adalet için canımı veririm. Ülkede adalet olmadığının en büyük kanıtı biziz” dedi. Ayvalıtaş, sözlerine “Biz zaten adalet bulamıyoruz, son seçimlerde de oylarımız çalındı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine sesleniyorum; adalet sizin çocuklarınız için de lazım olmayacak mı?” diye devam etti.

Ayrıca yürüyüşe bugün, Ergenekon ve Balyoz davalarının mağduru olan emekli komutanlar da katıldı. Yürüyüşte ‘Amirallere Suikast’ soruşturması sırasında ikinci kez tutuklama kararı çıkarılmasının ardından intihar eden Yarbay Ali Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar, Balyoz davası mağdurlarından emekli Kurmay Albay Ali Türkşen, emekli Tümamiral Fikret Güneş, emekli Kurmay Albay Bora Serdar ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın kurmay başkanıyken kumpas davalarına tepki olarak istifa eden emekli Koramiral Atilla Kezek gibi isimler yer aldı.

Yürüyüşe bugün Metin Uca, Nebil Özgentürk, Sunay Akın ve Nasuh Mahruki’nin de katılımı bekleniyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

Close