Adalet Yürüyüşü 8. gününde

Adalet Yürüyüşü 8. gününde

Adalet Yürüyüşü 8. gününde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’li milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet Yürüyüşü 8. gününe ulaştı.

Yürüyüş bugün saat 09.00’da Kazanlar Mevki Üçler Petrol’den başladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdarolu, “Adalet Yürüyüşü”nün 8. gününe başlamadan önce yaptığı açıklamada, yürüyüşü eleştirerek “Aman düşmeyin; yarı yolda üşenip geri dönmeyin. Soluğunuz yeterse Pensilvanya’ya kadar gidin, geri gelmeyin” diyen MHP lideri Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, “Adaletin olmadığı yerde insanın bir önemi yoktur. Bunu savunuyorsa sayın Bahçeli buyursun gelsin, savunmuyorsa demeçlerine devam etsin” dedi.

Yürüyüşe bugün, yüzbaşı olan kardeşinin cenazesinde iktidara isyan eden, sonrasında ise KHK ile ihraç edilen Yarbay Mehmet Alkan da katılıyor.

T24’ün haberine göre Kazdağları’ndan gelen vatandaşlar, “Zeytin için de adalet aramaya geldik. O kadar çok adalete ihtiyacımız var ki, hem içeride hem dışarıda” diyerek korteje katıldı.

Kanun hükmünde kararnameler (KHK) ile ihraç edilen Barış için Akademisyenler İnisiyatifi imzacıları da yürüyüşe katıldı. Grup, “Saray’ın ibişi olmadım, olmayacağım” pankartı açtı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın babası, 89 yaşındaki Kazım Altay da korteje katıldı.

Yürüyüş, Gerede’yi geçerek ikinci mola yerine ulaştı.

Adalet Yürüyüşü yoğun yağmur altında devam etti. Kemal Kılıçdaroğlu yol arkadaşlarıyla birlikte.

Adalet Yürüyüşü’nün 8. günü tamamlandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüşü’nün 9. gününe yarın (23 Haziran 2017 Cuma) saat 09.00’da Şanalar Köyü Yaşar Çelik Şair Dertli Kültür Parkı’ndan başlayacak.

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

Close