Adalet Yürüyüşü 9. gününde

Adalet Yürüyüşü 9. gününde

Adalet Yürüyüşü 9. gününde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün 9. gününde. Dün sağanak yağmur altından geçen yürüyüş Bolu Mengen’de sona ermişti. 9. Gün yürüyüşü devam ediyor. 

ERDAL ERZİNCAN VE TOLGA SAĞ DA ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE

Erdal Erzincan ile Tolga Sağ, küçük bir konser verdi. Görevli jandarmalar da milletvekillerinin çağrısı ve komutanlarının izniyle Erzincan ve Sağ'ı dinledi.

Seyit Rıza'nın torunu Pir Seyit İbrahim de korteje katıldı. İbrahim, "Vatan, millet bizim için ebedidir. Siyasiler gelir geçer. 70 yaşındaki bir adam buraya kalkıp geliyorsa bir nedeni vardır" diye konuştu. Pir Seyit İbrahim, şunları kaydetti:

"Adalet eksikliğimiz var. Her gittiğim yerde adaletten yakınıyorlar. Bu yürüyüşü tüm dünya görüyor. Biz dünyayı kandıramayız. Adaleti yok sayıyoruz bu nedenle kalkıp geldim."

Cuma namazına gitmek isteyen katılımcılar için otobüs kaldırıldı.

Korteje katılımın bayramda artması bekleniyor. Yürüyüşe günübirlik katılanların çoğu "Bayramda yine geleceğiz" diyerek kortejden ayrılıyor.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bugün korteje katılımın 7 bin kişi civarında olduğunu söyledi.

Hava sıcaklığının yüksek olması nedeniyle kortejdekilere sık sık soğuk su dağıtılıyor.

CHP,  kortej ekibi kurdu. Korteji yakından takip edecek ve provokasyonlara karşı uyarılarda bulunacak ekipte genel başkan yardımcıları Tekin BingölVeli AğbabaSeyit Torun ve Bülent Tezcan yer aldı.

Şişli Belediye Bandosu, mola yerinde "Çav Bella"yı çaldı. Katılımcılar, alkışlar eşliğinde dans etti

İSTANBUL'A 275 KM KALDI

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü, CHP'li vekiller, vatandaşlar ve doktorların desteğiyle devam ediyor. Yürüyüşün İstanbul'a ulaşmasına 275 km kaldı.

 

TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ DE ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NDE 

Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Raşit Tükel de katıldı. CHP Milletvekili Ali Şeker TTB'nin Adalet Yürüyüşü'ne katıldığını duyurdu.

 

CHP MENGEN İLÇE ÖRGÜTÜ YÜRÜYÜŞÜ "ADALET" SLOGANIYLA KARŞILADI

Adalet Yürüyüşü'nün 9. gününde, yürüyüş kortejini CHP Mengen İlçe Örgütü "Adalet, adalet, adalet" sloganlarıyla karşıladı.

Adalet Yürüyüşü marşlarla devam ediyor.

CHP ANAYASA MAHKEMESİ'NE GİDİYOR

Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüş öncesinde açıklama yaptı. Açıklamasında " Enis Berberoğlu için Anayasa Mahkemesi'ne başvurulacak" dedi.

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, dokuzuncu gününde de İstanbul’a doğru yürüyüşüne devam ediyor.

25 gün sürecek 432 kilometrelik yürüyüşün sekiz günü geride kaldı. Yürüyüşün dünkü etabının son bölümü yoğun yağmur ve fırtına altında geçti. Kortej Bolu’daki Mengen Sapağı’nda sabahladı.

Close