Ankara Valisi’nin hayatından endişe ediyoruz!

Ankara Valisi’nin hayatından endişe ediyoruz!

Ankara Valisi’nin hayatından endişe ediyoruz!

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, 10 Ekim katliamında hayatını kaybedenlerin yakınlarına anma için izin verilmesi amacıyla aradığı Ankara Valisi Ercan Topaca’ya bir türlü ulaşamadığını belirterek, “Vali’den henüz tarafımıza bir dönüş olmadı. Hayatından endişe ediyoruz. Kendisine bağlı emniyet güçlerinin Ankara Garı önünde anma yapmak isteyen acılı ailelere gaz sıktığından, şiddet uyguladığından ve gözaltına aldığından kendisinin haberi var mı merak ediyoruz?” diye konuştu.

“ASAYİŞ TOPLANTISI”NDA DENİLDİ

Yılmaz yaptığı yazıcı açıklamada, dün saat 10.00’da Ankara Garı’nın önünde evlatlarını yitirenlerin anmasına izin verilmesi için “acil” olarak Vali Topaca’yı aradığını vurgulayarak, “Vali’nin sekreteryası önce bizi AKP vekili zannedip, koruması üzerinden Vali’yle hemen bağlantı kurmaya çalışacaklarını söyledi. CHP milletvekili olduğumuzu öğrenince, bu kez “Valimiz Asayiş Toplantısı’nda, uygun olduğunda görüştüreceğiz” bilgisi aktarıldı. Tekrar aramalarımızda da benzer bir yanıtla karşılaştık” dedi.

“VALİ YAŞIYOR MU?”

Vali’den haber bekledikleri sürede endişe duydukları şekilde katliamda yakınlarını yitirenlerin dahil birçok kişinin darp edildiğini, gaza maruz kaldığını ve anma yerine sokulmadığını hatırlatan Yılmaz, şöyle devam etti:
“Tam 24 saattir Vali’yle ‘acil’ görüşme talebimize rağmen görüşme sağlayamadık. Asayiş toplantısı hala sürüyor mu bilemiyoruz. Asayiş toplantısının amacı hasıl oldu mu? Vali’den tarafımıza henüz bir dönüş olmadı. Artık kendisinin hayatından endişe ediyoruz. Yaşıyor mu? Tüm Ankaralılar gibi, Ankara milletvekilleri olarak biz kendisini merak ediyoruz. Ankara milletvekilleri olarak bizim yardımımıza ihtiyacı var mı? Kendisini aradığımız saatlerde, kendisine bağlı emniyet güçlerinin Ankara Garı önünde anma yapmak isteyen acılı ailelere gaz sıktığından, şiddet uygulandığından ve gözaltına aldığından kendisinin haberi var mı merak ediyoruz? Haberi yoksa biz bilgilendirmeye hazırız. Ankara Garı önünde katliama izin veren anlayış, katledilenleri anmaya izin vermedi. Ankara’nın emniyet güçlerince terörize edilmesini ve bu anlayışla yönetilmesini kabul etmeyeceğimizin de bilinmesini isteriz.”

Close