Ankara'daki elektrik kesintileri Meclis gündeminde

Ankara'daki elektrik kesintileri Meclis gündeminde

Ankara’daki elektrik kesintileri Meclis gündeminde

Keçiören’deki elektrik kesintileri nedeniyle bölge halkının büyük mağduriyet yaşadığını vurgulayan Yılmaz, Bakan Albayrak’a “Özelde Keçiören’de, genelde tüm Ankara’da olmak üzere önergenin yanıtlandığı tarih itibariyle AKP’nin iktidara geldiği Kasım 2002’den bu yana kaç elektrik kesintisi yaşanmış, bu kesintiler kaç saat sürmüştür?” diye sordu.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Keçiören başta olmak üzere tüm Ankara’da yaşanan elektrik kesintilerini TBMM gündemine getirdi. Yaşanan kesintilerin vatandaşın büyük mağduriyetine neden olduğunu, şikayetlerin dikkate alınmadığını ifade eden Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a AKP’nin iktidara geldiği Kasım 2002’den bu yana Ankara’da kaç elektrik kesintisi yaşandığı ve bu kesintilerin kaç saat sürdüğünü sordu.

“ÖZEL HAT”I ARAYANLARIN SORUNLARI ÇÖZÜLMEDİ

Yılmaz, Bakan Albayrak’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Ankara’nın en büyük ilçelerinden Keçiören’de yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle bölge halkının büyük mağduriyet yaşadığının ifade edildiğini vurguladı. Basında da yer alan açıklamalara göre, Keçiören’in büyük bölümünde sokakların aydınlatma direği olmadığı ya da mevcut aydınlatma altyapısının sorunlarının giderilmediği için bölge halkının karanlığa mahkum edildiğini kaydeden Yılmaz, “Keçiören’deki muhtarlara şikayetlerini iletmek için ‘özel hat’ olarak numaralar verilmiş, burayı arayanların hiçbir sorununa çözüm bulunamadığı ifade edilmiştir” dedi.

“KAÇ ŞİKAYET ALINDI?”

Keçiören’de yaşanan elektrik kesintileri konusunda Bakanlığa ulaşan bir şikayet olup olmadığını soran Yılmaz, “Varsa bu şikayetler hangi tarihlerde alınmıştır? Bakanlığa bu konuda kaç şikayet gelmiştir?” diye sordu. Keçiören’de yaşanan elektrik kesintilerinin nedeni konusunda bir çalışma yapılıp yapılmadığının açıklanmasını isteyen Yılmaz, “Keçiören’de elektrik kesintilerinin çözümü konusunda Bakanlığınız tarafından planlanan bir altyapı çalışması var mıdır? Bölgedeki yetkili elektrik dağıtım şirketi EnerjiSA’yla bu konuda bir çalışma yapılmış mıdır? Yapıldıysa bu çalışma neleri içermektedir?” sorularını yöneltti.

“ELEKTRİĞE NE KADAR YATIRIM YAPILDI?”

CHP’li Yılmaz, AKP’nin iktidara geldiği Kasım 2002’den bu yana Ankara’da kaç elektrik kesintisi yaşandığının açıklanmasını isteyerek, önergesinde şu soruları yöneltti:
“-Özelde Keçiören’de, genelde tüm Ankara’da olmak üzere önergenin yanıtlandığı tarih itibariyle AKP’nin iktidara geldiği Kasım 2002’den bu yana yıllar ayrı ayrı gösterilmek üzere kaç elektrik kesintisi yaşanmış, bu kesintiler kaç saat sürmüştür?
-Özelde Keçiören’de, genelde tüm Ankara’da olmak üzere elektrik kesintilerinin önlenmesi ve elektrik altyapısının güçlendirilmesi amacıyla AKP’nin iktidara geldiği Kasım 2002’den bu yana ne kadarlık yatırım yapılmıştır? Bundan sonraki süreçte ne kadarlık yatırım yapılması planlanmaktadır?
-Başkent’te Kasım 2002’den bu yana yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle bozulan elektrikli ev aletleri nedeniyle oluşan zararla ilgili olarak yapılmış başvurular var mıdır? Varsa ne kadarlık bir zarar ortaya çıkmıştır?”

Close