Bağlum’da Yollar Mayın Tarlasına Döndü; Bağlum İlçe Olmak İstiyor

Bağlum’da Yollar Mayın Tarlasına Döndü; Bağlum İlçe Olmak İstiyor

Bağlum’da Yollar Mayın Tarlasına Döndü; Bağlum İlçe Olmak İstiyor

Necati Yılmaz, Bağlum esnafını ve bölge halkını ziyaret ederek, sorunları dinledi. Bozuk yollar nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan bölge halkı, “Yollar mayın tarlası gibi. Asfalt ve diğer altyapı sorunlarımızın bir an önce çözülmesini istiyoruz” dedi.

Elektrik ve su kesintilerinin sık sık yaşanması nedeniyle de mağdur olan esnaf, “Yaşanan kesintiler nedeniyle iş yapamıyoruz. Elektrikli aletlerin zarar görmesinin yanı sıra su kesintileri de hijyen açısından büyük sıkıntı yaratıyor” diye konuştu.

Ankara’nın en büyük ilçesi Keçiören’in canlanan ve nüfusu son yıllarda hızla artan bölgesi Bağlum, altyapı sıkıntılarıyla boğuşuyor. CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Necati Yılmaz’a sorunlarını anlatan esnaf ve bölge halkı, bozuk yollar nedeniyle büyük mağduriyet yaşadıklarını vurgulayarak, “Yollar mayın tarlası gibi. Asfalt ve diğer altyapı sorunlarımızın çözülmesini bekliyoruz. Bağlumlular olarak ilçe olmak istiyoruz” diye konuştu. Bölge halkı, sık sık yaşanan elektrik ve su kesintileri nedeniyle de büyük mağduriyet yaşıyor.

DERTLERİ DİNLEDİ

CHP’li Yılmaz, CHP Keçiören İlçe yöneticileri ve üyeleriyle birlikte Bağlum’daki esnafı ve vatandaşları ziyaret etti. Bölge halkının sorunlarını dinleyen Yılmaz’a en fazla şikayet asfalt ve altyapı sorunlarından geldi. Asfaltın neredeyse “mayın tarlası”na döndüğünden yakınan bölge sakinleri, “Yollarımız bozuk, altyapı sorunlarımız büyük. Sürekli yaşanan elektrik ve su sıkıntıları başta esnaf olmak üzere bizleri mağdur ediyor. Bu kesintiler nedeniyle elektrikli aletler zarar görüyor. Su kesintileri de sağlık ve hijyen açısından büyük mağduriyet yaratıyor” diye konuştu.

ULAŞIM DA BÜYÜK SORUN

Bölge halkı Bağlum’un merkeze uzak olması ve ulaşımın belli bir saatten sonra yapılamaması nedeniyle de büyük sıkıntı yaşadıklarına değindi. İlçe sakinlerinden bazıları, “Çalıştığımız yerler Kızılay’da. Bazen gece mesaisi uzadığında evimize dönüş için toplu taşıma aracı bulamıyoruz. Kendi imkanlarımızla da dönmek maddi açıdan da büyük zorluk yaratıyor. Bir an önce gece saatlerinde toplu taşıma konusundaki sorunlarımızın çözülmesini istiyoruz” dedi.

“SORUNLARIN TAKİPÇİSİYİZ”

CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, kendisinin önseçimle geldiğini ve halk tarafından seçildiğini vurgulayarak, “Bu nedenle her zaman Ankaralılar’la iç içeyim. Onların dertlerini dinlemek, sorunlarını yerinde tespit etmek ve çözüm için takipçisi olmak benim başlıca görevim. Bağlum’un gerek yol ve altyapı, gerekse elektrik ve su kesintileri nedeniyle yaşadığı sıkıntıların da çözümü için takipçisi olacağım. En kısa sürede konuyu TBMM gündemine de taşıyacağım. Ben tüm Ankaralılar’ın olduğu gibi Bağlum halkının da milletvekiliyim” diye konuştu. Ziyarette, ülkenin genel sorunları ve siyasette yaşananlar da gündeme geldi.

Close