Barış Güvercinlerinin Vurulduğu Alanda, Anma Saatinde Kuş Uçurulmadı!

Barış Güvercinlerinin Vurulduğu Alanda, Anma Saatinde Kuş Uçurulmadı!

Barış Güvercinlerinin Vurulduğu Alanda, Anma Saatinde Kuş Uçurulmadı!

Gar anmasına gazlı müdahale

ANKARA’da 10 Ekim 2015’te Gar Kavşağı’nda meydana gelen ve 102 kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce kişinin de yaralandığı bombalı terör saldırısının yıldönümünde, anma için Ankara Tren Garı önünde toplanmak isteyen gruplara polis biber gazıyla müdahale etti. Gara çıkan bütün yollar sabah erken saatlerde trafiğe kapatıldı.

Anmaya yasak!

Sıhhiye Caddesi’nde toplanan, aralarında hayatını kaybeden kişilerin yakınlarının bulunduğu yaklaşık 100 kişilik grup anma programının düzenleneceği alana gitmek istedi. Polis ekipleri, sadece milletvekillerine ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerine izin verdi. Fakat grup hep birlikte girmek isteyince polis ekipleri müdahale etti. Cop ve biber gazlı müdahale sonrası grup bölgeden uzaklaştırıldı.
etkinliğin yapılacağı alana, aralarında patlamada hayatını kaybedenlerin ailelerinin de olduğu vatandaşların alınmamasına tepki gösterdiler.

CHP’li milletvekillerinden tepki

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, “Emniyet zaten gerekli tedbirleri aldı. Bizler de son derece soğukkanlı olayları takip ediyoruz. Yani bir anmaya, 5 dakika sürecek bir anmaya dahi izin vermeyen bir anlayışı şiddetle kınıyoruz. O nedenle biz de burada anma gerçekleştirmeyeceğiz ve ailelerin yanına gideceğiz” dedi.

Galeriye Gitmek İçin Buraya Tıklayın

Close