CHP, Yenimahallelilerle iftar sofrasında buluştu

CHP, Yenimahallelilerle iftar sofrasında buluştu

CHP, Yenimahallelilerle iftar sofrasında buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesinin düzenlediği iftar programına katıldı. Programa Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Ankara Milletvekilleri Necati Yılmaz, Murat Emir ve Ali Haydar Hakverdi, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. Salondaki vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Kılıçdaroğlu, tek tek masaları dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti ve hatıra fotoğrafları çekindi.

“İslam ülkelerinde Ramazan nefret söylemiyle yaşanıyor”

İftarın ardından vatandaşlara seslenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, İslam ülkelerinde Ramazan ayının gerektiği gibi yaşanmadığına dikkat çekerek, “İslam ülkelerinde Ramazan birbirinin boğazını kesenlerin ‘Allah-u Ekber’ dediği bir nefret söylemiyle yaşanıyor. Emperyalist güçlerin oyuncağı olan İslam devletleri, ülkelerinin kaynaklarını emperyalist güçlerin şirketlerinden silah alarak insanlarının geleceğini karartıyor. İnsanların mutluluğuna, refahına vereceği parayı silaha veriyor. Böyle bir Ramazan geçiriyoruz” şeklinde konuştu.
Hoşgörü ayı olması gereken Ramazan ayında kin ve nefret söyleminin hat safhaya ulaştığını ifade eden Yaşar, “Son yıllarda Ramazan ayında olan savaşlar daha çok artıyor. Halbuki Ramazan; barış, sevgi, insanı sevmek demek. İnsanın köküne, ırkına, mezhebine bakmadan insana değer vermek, tevazu içinde olmak, hoşgörülü olmak demek ama bunu yapamıyoruz. Hatta kin ve nefret söylemleri o kadar ileri gitti ki; televizyon ekranlarında bilim adamı diye oturanların bu ülkenin kurucusu, kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, kardeşine, kızına dil uzatabiliyorlar” açıklamalarında bulundu.

Close