CHP’den STK'lara teşekkür ziyareti

CHP’den STK'lara teşekkür ziyareti

CHP’den STK’lara teşekkür ziyareti

 

Cumhuriyet Halk Partisi heyeti, “Hayır” için mücadele eden Sivil Toplum Kuruluşları, Meslek Odaları ve Demokratik Kitle Örgütleri’ne ziyaretlerde bulunmaya devam ediyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla başlatılan görüşmelerde CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Ankara Milletvekilleri Necati Yılmaz ve Şenal Sarıhan ile Avukat Deniz Çakır yer aldı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Halkevleri, KESK, Atatürkçü Düşünce Derneği, Mimarlar Odası, 2 Temmuz Pir Sultan Abdal Vakfı, Tüketici Hakları Derneği, Yurttaş Hakları Derneği, Üniversiteli Kadınlar Derneği, Türk Hukuk Kurumu, Türk Tabipler Birliği ve DİSK'i ziyaret eden heyet görüşmelerde referandum sonrası süreci değerlendirdi.

Görüşmeler hakkında açıklama yapan Ağbaba, “Hayır her türlü baskıya, şiddete mağruz kalmasına ve terörize edilmesine rağmen bütün kesimlerden insanları bir araya getirdi. Bu birlikteliği sağlayan şey, demokrasi, cumhuriyet ve laiklik. Mücadeleye hep birlikte devam edeceğiz” dedi.

Hayır ve iradesinin kazandığını söyleyen Yılmaz ise, şunları belirtti: “Referandum boyunca bizden desteğini esirgemeyen bizlerle beraber tek adam rejimine karşı mücadele eden STK’larımızla buluştuk. Hayır ve iradesi kazandı. Hayır daha bitmedi diyoruz, hayır dağılmıyoruz diyoruz. Genel Başkanımızın talimatıyla sahada hayır için buluştuğumuz herkesle tekrar buluşuyoruz. Bu grup toplantımızdan da çıkan kararımızdır. Bu ziyaretlerimiz Türkiye’nin her yerinde sürecek.”

Türk Tabipler Birliği ziyareti sonrası açıklama yapan CHP'li Sarıhan ise şunları kaydetti: "Türk Tabipler Birliği'nin de içinde olduğu hayır çalışması, bizler için çok kıymetlidir. Bu çalışma bütün halkın hayıra verdiği desteği göstermektedir. Bugün referandum sonucu mutsuz olacağımız bir sonuç kesinlikle değildir. Bu yasal düzenlemenin yeniden parlamenter rejimde tartışılması için çabamız sürecek."

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Close