CHP'li vekiller Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'yı ziyaret etti

CHP'li vekiller Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'yı ziyaret etti

CHP’li vekiller Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yı ziyaret etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Ankara Milletvekilleri Necati Yılmaz, Şenal Sarıhan, Murat Emir,  Ali Haydar Hakverdi ve CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş ile iki ayı aşkın bir süredir açlık grevi eylemlerini devam ettiren akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’yı ziyaret ederek dayanışma mesajı verdiler.

CHP milletvekilleri 61 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yı ziyaret etti. Sağlık durumlarından endişe duyduklarını belirten CHP’liler eylemin bitirilmesini rica ettiler. Gülmen ve Özakça ise hükümet tarafından bir adım atılmadıkça açlık grevini bitirmeyi düşünmediklerini belirttiler.

Gülmen ve Özakça’nın sağlık durumlarıyla ilgili bilgi alan Veli Ağbaba, “Türkiyenin birçok yerinde sizin gibi ihraç edilenler oldu. Türkiye’de bir korku iklimi yaratıldı. Kanun hükmünde kararnameler devlet içinde AKP’li olmayanların tasfiyesine dönüştü.Yaptığınız bu ülkede önemli bir cesareti gösteriyor. Ancak biz insanların hayatını riske alacak veya sağlığını bozacak eylemlerin son bulmasını istiyoruz. Sizden ricamız sağlığınıza zarar verecek bu eylemi sonlandırmanızı istiyoruz. Bu konuda mücadelenizin takipçisi olacağız. Bu örnek olan mücadeleniz sizin gibi düşünmeyen ama ihraç edilenlere de umut ışığı oldu” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz ise, en başından beri bu sürecin ve mücadelenin takipçisi olduklarını belirterek, FETÖ ile mücadele adı altında muhalif kesimlerin susturulmaya çalışıldığını ve OHAL'in de buna zemin hazırladığını belirtti. CHP'li Yılmaz, "Her türlü demokratik mücadelede yanınızdayız ama kendinize de zarar vermenizi istemiyoruz" dedi.

CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan da cezaevlerini tanıyan bir avukat olarak açlık grevlerinin genelde cezaevlerinde yapıldığını söyledi. Mahpusların olanaklar az olduğu için bedenlerini ortaya koyduklarını belirten Sarıhan, “Mücadelenize devam etmek için sağlıklı olmanız gerekiyor. Gelinen noktada pek çok yerde hassasiyet gelişti” dedi.

 

Close