Çocuklar, Necati Yılmaz'a Meclis'teki kavgaları sordu

Çocuklar, Necati Yılmaz'a Meclis'teki kavgaları sordu

Çocuklar, Necati Yılmaz’a Meclis’teki kavgaları sordu

Ankara Çankaya İzciler Ortaokulu öğrencileri, CHP'li Necati Yılmaz’ı TBMM’de ziyaret etti. “Neden Meclis’te bu kadar çok kavga var?” diye soran çocukların, “Din ve vicdan neden siyasete bu kadar alet ediliyor?” yönündeki soruları büyükleri aratmadı.

TBMM’de zaman zaman kamuoyuna da yansıyan kavgalar çocukları da büyük ölçüde etkiliyor. TBMM’yi gezip, CHP Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Necati Yılmaz’la buluşan Ankara Çankaya İzciler Ortaokulu öğrencileri, “Neden Meclis’te bu kadar çok kavga var?” yönündeki sorularıyla büyüklere taş çıkardı.

Öğretmenlerinin öncülüğünde TBMM’yi ziyaret eden 70 kişilik öğrenci grubu, CHP Ankara Milletvekili Yılmaz’la da buluştu. Öğrencilere Meclis’i ve siyaseti anlatan Yılmaz, onların sorularını da yanıtladı. Sordukları sorularla gündemi yakından takip ettiklerini de gösteren çocuklar, “Neden Meclis’te bu kadar çok kavga yaşanıyor?” yönündeki sorularıyla büyükleri aratmadı. Yılmaz, bu soruya “Biz kavgayı tasvip etmiyoruz ve ne kadar kötü bir şey olduğunu biliyoruz. Biz her zaman iletişim dilini kullanmayı, konuşmayı ve barış içerisinde olmayı istiyoruz. Sizin bu tespitinizi çok önemsiyorum. Siz bizim geleceğimizsiniz. Ben bu sorunuzu tüm milletvekili arkadaşlarıma ileteceğim” dedi.

Din ve Vicdan Sorusu

Çocuklar, Yılmaz’a “Din ve vicdan neden bu kadar siyasete alet ediliyor?” sorusunu da yöneltti. CHP Ankara Milletvekili Yılmaz, kendisine güveni olmayan, fikirlerine inanmayan kişilerin halkın manevi duyguları olan din ve vicdanı kullanmaya ve suiistimal etmeye başladıklarını belirterek, “Biz demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletiyiz. Hukuk devletinde bizi kişiler değil, Anayasa yönetir. Mesele Başbakan olmak, milletvekili olmak değil, en önemlisi iyi insan olmaktır. Her zaman hedefimiz, gayemiz budur. Ne iş yaparsanız yapın iyi yapın” diye konuştu.
Öğrenciler, hayvanlara yönelik cinsel istismarı da Yılmaz’a sordu. “Neden hayvanlara yönelik cinsel istismara engel olunmuyor” sorusunu yönelten çocuklar, hayvanlara olan sevgilerini de göstermiş oldu. Yılmaz, bu soruya, “Biz hayvanlardan ve bitkilerden farklı da olsak onların yaşamına saygı duymak zorundayız. Tıpkı biz insanların olduğu gibi hayvanların da hakları var ve korunmalıdır” dedi. Yılmaz, daha sonra öğrencilere Çankaya Belediyesi’nin kitap setlerini hediye olarak dağıttı.

Close