DİYARBAKIR'DA İHRAÇ EDİLEN İŞÇİLERE DESTEK ZİYARETİ

DİYARBAKIR'DA İHRAÇ EDİLEN İŞÇİLERE DESTEK ZİYARETİ

DİYARBAKIR’DA İHRAÇ EDİLEN İŞÇİLERE DESTEK ZİYARETİ

CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Diyarbakır’da KHK ile Bağlar Belediyesi’nden ihraç edilen işçilere destek ziyaretinde bulundu.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Necati Yılmaz ile CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Diyarbakır’daydılar. KHK ile Bağlar Belediyesi’nden ihraç edilen işçileri ziyaret eden vekiller, belediye önünde eylem yapan işçilerle görüşüp, sorunlarını dinlediler.

“İHRAÇLARA SEYİRCİ KALINMASI MÜMKÜN DEĞİL”

Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, işten çıkarılan işçilerin sorunlarının çözülmesi gerektiğini belirterek; “Bu ortaya çıkan tablonun partimiz tarafından kabulü mümkün değildir. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak, her zaman olduğu gibi emeğin, çalışanın yanında olacağız. Bu sonuca seyirci kalmayacağız.” dedi.

Yılmaz, Bağlar Belediyesi önünde eylem yapan işçilerin belgelerini incelediğini vurgularken, “ Arkadaşlarımız bana savcılıktan aldıkları kağıtları gösterdiler. Eğer benim bir güvenlik sorunum, sabıka kaydım, hakkımda bir soruşturma varsa, hukuki işlem yapın. Değilse işimi, ekmeğimi bana geri verin, diyorlar. Verdikleri resmi evraklarda haklarında hiçbir soruşturma yok.” diye belirtti.

“BU ÜLKEYİ KEYFİLİKLE YÖNETEMEZSİNİZ”

İşten çıkarılmaların sebebini soran Yılmaz, “ Açıklamak durumundasınız. Bu ülkeyi keyfilikle yönetemezsiniz. Bu ülkeyi kişisel iradenizle yönetemezsiniz. Kurallara uymak durumundasınız. Meşruiyet bulduğunuz yasalara uymak durumundasınız. Aksi halde meşruiyetinizi kaybedersiniz. Bunu söylüyoruz hükümete, burada çıkan tablonun, mağduriyetin kabulü mümkün değil. Sadece burada değil, Türkiye’nin dört bir yanında ortaya çıkan bu sorunun giderilmesi konusunda gerekli çabamızı ortaya koyacağız. Bugün dayanışma duygusuyla buradayız.” dedi.

Close