"İktidar sorunları sadece seçim öncesinde hatırlıyor"

"İktidar sorunları sadece seçim öncesinde hatırlıyor"

“İktidar sorunları sadece seçim öncesinde hatırlıyor”

CHP’li Yılmaz, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e atanamayan öğretmenleri, yurt ve burs sorunu olan öğrencileri, kadro bekleyen taşeron işçilerini sordu. Referandum öncesinde hükümetin seçimlere benzer bir siyasal tutum içinde olduğunu belirten Yılmaz, “Emeklilikte yaşa takılanlar, atanamayan öğretmenler, yurt ve burs sorunu olan öğrenciler, kadro bekleyen taşeron işçileri; doğum borçlanması yapmak isteyen kadınlar sizden müjdeli bir haber bekliyorlar. Hazır kesenin ağzını açmışken bu yurttaşlarımıza da müjdeli bir haber vermek ister misiniz?” sorusunu yöneltti.

“İKTİDAR SORUNLARI SADECE SEÇİM ÖNCESİNDE HATIRLIYOR”

Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, toplumun her kesiminden yurttaşların büyük, birikmiş ve çözüm bekleyen sorunları olduğunu söyledi. AKP iktidarlarının bu sorunları yalnızca seçimlerin öncesinde hatırladığını ve konuştuğunu ifade eden Yılmaz, şöyle devam etti:

"Referandum öncesinde de seçimlere benzer bir siyasal tutum içerisindesiniz. Ancak, hala sizden güzel, müjdeli haber bekleyen yurttaşlarımız var. Mesela emeklilikte yaşa takılanlar, atanamayan öğretmenler; barınma, yurt sorunu olan, burs sorunu olan öğrenciler; kadro bekleyen taşeron işçileri; sigortalılıktan önce doğum yapan, doğum borçlanması yapmak isteyen kadınlar sizden müjdeli bir haber bekliyorlar. Hazır kesenin ağzını açmışken bu yurttaşlarımıza da müjdeli bir haber vermek ister misiniz?”

Close