KÖY OKULLARINDA GELECEĞE DOKUNDUK

KÖY OKULLARINDA GELECEĞE DOKUNDUK

KÖY OKULLARINDA GELECEĞE DOKUNDUK

CHP Mamak İlçe ve Ankara Milletvekili Necati Yılmaz Öğretmenler Günü dolayısıyla köy okullarını ziyaret etti.


CHP Mamak İlçe örgütü CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Necati Yılmaz ile birlikte köy okullarını gezerek Öğretmenler Günü’nü, öğretmenlerle birlikte kutladı. Köy okullarını gezen heyette CHP Mamak İlçe Başkanı Adnan Demirci ve Yönetim Kurulu üyeleri yer aldı.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ ÖĞRETMENLERLE KUTLADILAR
Cumhuriyet Halk Partisi Mamak İlçe Örgütü ve Ankara Milletvekili Necati yılmaz 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerin yanındaydı. Ziyaret ettikleri okullar arasında Mamak, Lalahan ve Kutludüğün’deki köy okulları vardı. Öğretmenlerin, öğretmenler gününü kutlayan Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, “Burada köy okullarında öğretmenlerimizle birlikte geleceğe dokunduğumuzu hissediyoruz. Öğretmenlerimiz, günümüz Türkiye’sinde OHAL koşullarında, açığa alınma, ihraç, tutuklanma ve sürgün pahasına; yürekleri bilimsel, demokratik ve laik eğitim sevdasıyla yanan, çocuklarımızı ve geleceğimizi aydınlatan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

OHAL'in ilanından bugüne kadar çıkarılan 28 KHK bünyesinde 1566 Eğitim Sen üyesi ihraç edilmiştir, ihraç edilenler arasında 1224 öğretmen ve 342 akademisyen bulunmakta olduğunu hatırlatan Yılmaz, “ Bir tarafta ücretli öğretmenlik güvencesizleşme diğer yandan ise 400.000’in üzerinde öğretmenimiz hala atanmayı bekliyor. Öğretmenlerimiz işsizlikle de boğuşuyor. Yoksulluk sınırının 5.030 TL olduğu bugünün koşullarında öğretmen maaşları yaklaşık 2750’den başlayıp ek dersleriyle birlikte 3500’e kadar ulaşabilmektedir. Öğretmenlerimiz AKP’nin yeni Türkiye’sinde yoksulluk sınırının altında, insane onuruna yakışmayan ücretlerle yaşamını sürdürüyor. Emekli öğretmenlerimiz ise tamamen unutulmuş durumda. Ülkemize genç nesilleri yetiştirmekle görevli olan, geleceğimizi aydınlatacak neferleri bizlere armağan eden, bir ömür çalışıp emekli olan öğretmenlerimiz bugün yoksullukla boğuşmakta. Öğretmenlerimizi geleceksizliğe açlığa, yoksulluğa terk etmeyeceğiz. Yanlarında olacağız hakları için birlikte mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

Close